Den válečných veteránů si připomínámé letos v Senátu!

 
Den válečných veteránů letos trávíme s našim senátorem na 13. ustavující schůzi Senátu České republiky, kde Jarda Chalupský už složil slavnostní slib. Veterány si tedy spolu připomínáme aktuálně alespoň vlčím mákem na klopě. 🌺🇨🇿
 
Vzpomínky na ně obecně probíhají od začátku listopadu a celosvětově vrcholí až dnes. Právě dnes si totiž připomínáme 102. výročí konce velké války – první světové.
🕚 11. 11. v 11 hodin světového času. 🌍
 
U nás zatím trochu upozaděný den, si dle mého názoru zaslouží větší pozornost. Přestože jsem se na rozdíl od loňska z pochopitelných důvodů nezúčastnil žádné oficiální vzpomínkové akce, mám radost z toho, že si vlčím mákem dnes připomíná válečné veterány také většina senátorů v sále.
 
V úctě k válečným veteránům letos alespoň připomenu má závěrečná slova z loňské vzpomínkové akce v Českých Budějovicích: ‘Na místě je tedy nejen vzpomenout a poděkovat zejména válečným veteránům, na jejichž památku jsme se tu dnes sešli. Mé poděkování bych ale rád věnoval i těm, kteří o jejich velikosti vypravují a připravují podobné akce jako je ta dnešní. Bez toho by jejich hrdinný boj mohl snáze přijít na zmar, a to v úctě k nim, nesmíme dopustit.
 
11. listopadu, tedy neočekáváme jen příjezd Martina na bílém koni, ale též slavíme Den válečných veteránů. A s květy vlčího máku? Právě ty pokrývaly hroby vojáků padlých na západní frontě a staly se proto symbolem tohoto svátku.

Rád vám odpovím na vaše dotazy