Vzkaz pro Fialu. Nechovejte se jako Babiš

Premiér a předseda ODS Petr Fiala hájí práci svého kabinetu a obhajuje kroky, které ministři podnikají v reakci na válku na Ukrajině. Jenže jeho slova o tom, že válka má za cíl rozvrátit demokratické struktury v naší společnosti zvedli ze židle předsedu Svobodných Libora Vondráčka. Podle jeho slov to tak premiér buď nemyslel, nebo se chová jako jeho předchůdce Andrej Babiše.

„Vláda v posledních dnech intenzivně řeší, jak reagovat na ekonomickou válku Vladimira Putina proti České republice a zemím EU. Tato válka má jediný cíl. Rozvrátit jednotu v ČR, rozvrátit demokratické struktury v naší společnosti,“ napsal na Twitter před několika dny premiér Petr Fiala.

Na jeho slova reagoval předseda Svobodných Libor Vondráček, který odmítl to, aby se téma „Ukrajina“ stalo alibi pro všechny současné problémy. „Každý soudný člověk ví, že jediným cílem bojů na Ukrajině není jen rozvrat jednoty ČR či EU. Naše problémy tu byly před válkou a budou i po ní. Odmítám toto schovávání se za lidské neštěstí na Ukrajině,“ prohlásil Libor Vondráček.

„Ten tweet, tak jak je napsaný, vytváří vládě alibi, aby svedla všechny problémy ČR na Putina. To je naprostá neúcta ke všem skutečným obětem války. Podobně neuctivé mi připadalo, když Andrej Babiš šermoval s mrtvými v posledních letech pokaždé, když někdo poukázal na ekonomické problémy ČR,“ připomněl Vondráček s tím, že k našim problémům se musíme stavět čelem.

„A pokud to pan premiér myslel jinak, než jak je to napsáno, měl by používat platformy, kde není omezen počtem znaků, protože takto to vypadá jako prvotřídní alibismus,“ dodal předseda Svobodných.

Zdroj: Parlamentní listy

Rád vám odpovím na vaše dotazy